To nowoczesne, elektryczne urządzenia grzewcze, zdolne do magazynowania ciepła uzyskanego wyłącznie w oparciu o tańszy prąd i oddawania go w miarę potrzeb użytkowników.
Oferowane przez nas, dynamiczne piece akumulacyjne to kilka typoszeregów urządzeń, z których jesteśmy w stanie wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla każdego kilenta. Najogólniej podzielić je można na:
Dynamiczne piece akumulacyjne działają w oparciu o dwutaryfowe rozliczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Każdy użytkownik ma prawo wystąpić do terenowo właściwego Rejonu Energetycznego z wnioskiem o przydział mocy dla celów ogrzewania elektrycznego i zainstalowanie dwutaryfowego licznika energii elektrycznej. Rejon Energetyczny uwzględni taki wniosek w miarę posiadanych możliwości obciążenia instalacji energetycznej w danym miejscu.
Ze względów technicznych, instalacja zasilająca powinna spełniać określone wymogi. W miejscu montażu ogrzewacza, po jego prawej stronie (patrząc od frontu), należy przygotować dwa połączenia elektryczne:
Ponadto, przewidzieć należy przewodowe połączenie ogrzewacza z regulatorem temp.(zalecany przewód: 3x 0,5 mm2 ).
Chcąc uniknąć natynkowego położenia tego przewodu, należy położyć peszel do przeprowadzenia go podtynkowo. Lokalizacja regulatora pomieszczenia powinna umożliwiać pomiar średniej temp. w pomieszczeniu, nie być narażona na działanie promieni słonecznych. Zalecana wysokość montażu - ok.100 - 140 cm. od podłogi.
Zasada budowy i działania dynamicznych ogrzewaczy akumulacyjnych przewiduje instalację wspomnianych powyżej regulatorów temperatury pomieszczenia, które sterują pracą urządzeń. W naszej ofercie dostępne są następujące rodzaje tych sterowników:
Możliwe jest również zastosowanie innych, dostępnych w handlu regulatorów temperatury pomieszczenia z powietrznym czujnikiem temperatury.
Przy większych instalacjach dynamicznego ogrzewania akumulacyjnego (powyżej trzech ogrzewaczy) uzasadnione jest zastosowanie automatycznego systemu regulacji procesem ładowania (gromadzenia ciepła) tych urządzeń. Elektroniczne, wyposażone w zewnętrzną sondę pogodową, urządzenie sterujące decyduje o wielkości zapasu ciepła gromadzonego w blokach grzewczych pieców. Działając w trybie ciągłym, urządzenie to gwarantuje komfortowe ciepło i optymalizuje zużycie energii elektrycznej.
Zestawienie instalacji zalecanych do podłączenia dynamicznych pieców akumulacyjnych (.doc 48 kB)
W warunkach polskiej struktury sprzedaży energii elektrycznej wykorzystanie naszych urządzeń pozwala na obniżenia kosztów ogrzewania nawet o 40 % przy jednoczesnym wzroście komfortu użytkowania systemu grzewczego.
Analizując zebrane dane, stwierdziliśmy również, że w monitorowanych obiektach około 80% łącznego zużycia energii elektrycznej przypadło na okresy, kiedy była ona prawie o połowę tańsza.
Najogólniej można stwierdzić, że dobór pieców akumulacyjnych zamyka się między 80 a 200 W mocy grzewczej urządzeń na m2 ogrzewanej powierzchni, przy założeniu wys. pomieszczeń około 2,5 m, lub od 30W do ekstremalnie 80 W na 1 m3 ogrzewanej kubatury.
Tak duża rozpiętość wynika z różnych warunków izolacyjności termicznej ogrzewanych pomieszczeń. Im lepiej izolowane budownictwo: ściany gdzie współczynnik przenikania ciepła K zbliżony jest do 0,3 (właściwym dla nowoczesnych materiałów typu POROTHERM lub np. lekkich konstrukcji warstwowych stosowanych w tzw. domach kanadyjskich), okna o współczynniku K zbliżonym do 1,1 (nowe okna z szybami zespolonymi), tym niższa wartość mocy urządzeń grzewczych. Prawidłowy dobór mocy ogrzewaczy ma tym większe znaczenie, że - w wypadku budownictwa mieszkaniowego - do zgromadzenia właściwej ilości ciepła mamy 10 godzin w ciągu doby. Komfortową temperaturę musimy natomiast zapewnić przez całą dobę.
Analogiczną, orientacyjną wartość inwestycji szacuje się na 80-140 zł za 1 m2 ogrzewanej powierzchni. W cenę wchodzą: urządzenia grzewcze, sterowniki, wykonanie instalacji zasilającej, montaż i uruchomienie systemu grzewczego.
Podane widełki wynikają z kilku powodów: struktury ogrzewanej powierzchni (mała ilość dużych pomieszczeń lub - alternatywnie duża ilość małych), wyboru tańszych, krajowych ogrzewaczy akumulacyjnych lub droższych zagranicznych.
Ostateczna wartość inwestycji określana jest indywidualnie dla każdego obiektu.
Na urządzenia zamontowane przez naszych instalatorów, udzielamy od dwóch do pięciu lat gwarancji.