31-130 Kraków,
tel./fax.
tel.
e-mail:
Kremerowska 12/3
12 423-40-53
509-649-009
inproel@inproel.pl


Jak kupić taniej ?

Uchwała Rady Miasta, zatwierdzająca zasady realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji w Krakowie w 2013 roku uprawomocniła się i ostatecznie weszła w życie 17 grudnia.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu i uzyskaniem nawet 100% dofinansowania zamiany pieców węglowych na nowoczesne, proekologiczne dynamiczne piece akumulacyjne nie powinny jednak czekać ze złożeniem wniosku, gdyż z góry wiadomo że pieniędzy zabraknie dla wielu chętnych - tak było w zamkniętym już programie na 2012 rok.

Wniosek o udzielenie dotacji dla osoby fizycznej (wspólnoty) dotyczący likwidacji palenisk węglowych w Krakowie - KLIKNIJ

Wzór umowy o udzielenie dotacji związanej z likwidacją palenisk węglowych w Krakowie - KLIKNIJ

Wniosek o rozliczenie dotacji dla osoby fizycznej (wspólnoty) dotyczący likwidacji palenisk węglowych w Krakowie - KLIKNIJ

Do wymiany pieców opalanych węglem na dynamiczne piece akumulacyjne zachęcamy zwłaszcza mieszkańców centrum miasta, gdzie ilość pieców węglowych jest największa Właśnie w centrum, zanieczyszczenie najbardziej daje się we znaki a instalacja sieci ciepłowniczej jest najtrudniejsza i najmniej prawdopodobna.

W takich warunkach najłatwiejsze jest zastosowanie rozwiązań indywidualnych, a więc dynamicznych pieców akumulacyjnych takich firm jak: Stiebel Eltron, AEG, Inproel.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące doboru, montażu, cen dynamicznych pieców akumulacyjnych jak również pomoc i doradztwo w temacie dotacji dotyczącej wymiany palenisk węglowych na ekologiczne systemy grzewcze, uzyskacie Państwo w naszej firmie:

INPROEL Kraków
ul. Kremerowska 12/3 (przecznica z Karmelickiej)
Kontakt:
12 423-40-53,
500-081-002,
www.inproel.pl,
inproel@inproel.plW wielu miejscach, montaż dynamicznego pieca akumulacyjnego nie wymaga skomplikowanych prac budowlanych. Dysponując odpowiednim przydziałem mocy elektrycznej, można takie piece instalować w starych budynkach, w których problemy z kominami i wentylacją, uniemożliwiają np. wybór ogrzewania gazowego.
Dynamiczne piece akumulacyjne, to również rozwiązanie racjonalne z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych. Obowiązująca w tym roku stawka za energię elektryczną w popularnej dla celów grzewczych tzw. "taryfie nocnej", to niecałe 30 gr za 1 kWh. W sytuacji spadających cen na rynku energii elektrycznej, stawka ta nie powinna wzrosnąć. Coraz głośniej też mówi się o gwarancji utrzymania ceny energii dla potrzeb ogrzewania elektrycznego w ramach programu ograniczenia niskiej emisji w Krakowie, przez minimum dwa lata.

Już teraz warto dokonać analizy potrzeb grzewczych i doboru grzejników. Warto też postarać się o zapewnienie przydziału mocy dla ogrzewania elektrycznego. Otrzymane z Zakładu Energetycznego "Warunki przyłączenia", uzyskuje się bezpłatnie a ich ważność trwa przez dwa lata. Dopiero w momencie ostatecznej decyzji zainstalowania nowego ogrzewania, dokonuje się płatności za dodatkowe kilowaty. To jednak ma miejsce po uzyskaniu informacji o przydzieleniu dotacji a więc w sytuacji zapewnienia przez Urząd Miasta o dofinansowaniu instalacji nowego ogrzewania.

Składany wniosek o dotację, z załącznikiem w postaci wspomnianych "Warunków przyłączenia", zdobędzie wyższą punktację, niż wniosek nie poparty zapewnieniem o dodatkowym przydziale mocy dla celów grzewczych.

Warto skorzystać z dotacji i zainstalować nowoczesne, proekologiczne ogrzewanie z pomocą środków publicznych. Coraz częściej bowiem mówi się o koniecznych zmianach w polskim prawie i zakazie stosowania paliw stałych (głownie węgla) w niektórych rejonach Polski. Nie ulega wątpliwości, że Kraków, który jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce, zostałby takim prawem objęty w pierwszej kolejności.

Szczegółowe zasady dotacji, likwidacji palenisk węglowych w Krakowie można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Krakowa pod poniższym linkiem:
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU OGRANICZANIA NISKIEJ EMISJI DLA MIASTA KRAKOWA NA ROK 2013 - KLIKNIJ

Kredyty Banku Ochrony Środowiska

większość z oferowanych przez nas ogrzewaczy, zakwalifikowana została przez ekspertów BOŚ S.A. jako urządzenia służące ochronie środowiska. Pragnąc ułatwić Państwu zakup i montaż nowoczesnych systemów grzewczych, jak również wnieść nasz mały wkład w dzieło ochrony środowiska, zawarliśmy porozumienie z Bankiem w sprawie specjalnych warunków kredytowania zakupu naszych urządzeń grzewczych i naszych usług. Proponujemy możliwość skorzystania z kredytu, którego atutami są:

  • najniższe na rynku oprocentowanie - tylko 1% w skali roku !!!
  • kredytowanie nawet do 100% inwestycji
  • maksymalny okres kredytowania - do 5 lat
  • ułatwione procedury bankowe
  • indywidualna obsługa doradcy bankowego

Warunki udzielenia kredytu BOŚ: oferta dla klientów indywidualnych

Więcej informacji uzyskacie Państwo w siedzibie naszej firmy lub znajdziecie pod adresem internetowym: http://www.bosbank.pl/Kupony dla naszych klientów

jak już zaznaczaliśmy na stronie głównej naszej prezentacji internetowej, naszym celem jest popularyzacja dynamicznego ogrzewania akumulacyjnego oraz zadowolenie naszych klientów. Decydując się skorzystać z naszych usług, otrzymacie Państwo specjalne kupony, które Wam lub Waszym znajomym umożliwią dokonanie kolejnych zakupów ze specjalnym upustem.To nie wszystko ...

każdy dzień pracy przynosi pomysły, jak uatrakcyjnić Państwu naszą ofertę. Jesteśmy pewni, że w indywidualnych rozmowach będziemy w stanie zaproponować to coś, co przechyli szalę i pozwoli nam zaliczyć również Państwa do grona naszych klientów. Zapraszamy ...